Kurumsal

1978'den beri değişmeyen lezzetin hikayesi!

Mottomuz

Tüm mamülleri hijyenik ortamda kaliteli üretmek.

Bu işe başladığım ilk günden beri amacım ürünü kaliteli ve lezzetli yaparak müşteriye sunmak oldu. Yıllar içinde üretim teknolojileri, makinalar gelişti. Çok şükür ki ürünlerimize olan talep arttığı için çeşitler de arttı ve imalathaneler genişletildi. Ustalarımız birbirine el vererek üçüncü kuşağa geçti.

Değişim kaçınılmaz!…

Değişmeyen tek şey tüm mamulleri hijyenik ortamda kaliteli üretme gayretinde olmak ve bu hedeften şaşmamak.

imza - Kurumsal
Mümtaz Köksal

Kurucu

ekmek hakkimizda - Kurumsal
Enfes tatların serüveni

Mükemmel lezzetlerin
hikayesi nasıl başladı?

Böreğimizin hikâyesi ve geniş kitleler tarafından tanınmaya başlanması, 1978 yılında, Mümtaz Köksal’ın İzmir-Çanakkale yolu üzerinde küçük bir köy olan Şakran’da (şimdiki adıyla Yenişakran) aldığı benzin istasyonunda böreğimizi misafirlerimize ikram etmesiyle başladı. Ticaret hayatına un alıp satarak başlayan Mümtaz Bey’in, bu hammaddenin en iyisini bularak kullanması da kaçınılmaz oldu.

Şakran Böreği’nin lezzeti yıllar içinde o kadar ünlendi ki, talebi karşılayabilmek için imalathane büyütülerek yeni nesil ustalar yetiştirilmeye başlandı. Markalaşma çalışmaları kapsamında 1997 yılında böreğimize yöre ismi olan Şakran ismi verildi ve Şakran Böreği olarak marka tescili de alındı. İlk günden bu yana, börek çeşitlendirilmeye ve mönüye yeni ürünler de eklenmeye devam edildi. Şu anda, yedi çeşit börekle müşterilere hizmet verilmekte ve damakları şenlendiren bu lezzet tavsiyelerle büyümekte ve gelişmekte.

Şakran Böreği'nin

Tarihçesi

1978

Mümtaz Köksal ile başlangıç

Ticaret hayatına un alıp satarak başlayan Mümtaz Bey, 1978 yılında Şakran’da bulunan benzin istasyonunu almış ve istasyon içinde bulunan kafeteryada ustasıyla beraber kıymalı ve peynirli böreği satmaya başlamıştır.

1979

İlerleme

Börek imalatının başlamasının akabinde kendi tost ve hamburger ekmeğini de üretmeye başlayan işletme, tost ve hamburger çeşitlerini de menüsüne eklemiştir.

1997

Ek imalathane ve markalaşma

Yıllar içinde gelen talebi karşılayabilmek için imalathaneler büyütülmüş ve yeni ustalar yetiştirilmeye başlanmıştır. Aynı yıl börek için tescil başvurusu yapılmış ve Şakran Böreği olarak marka tescili de alınmıştır.

2010

Diğer ürün atılımları

Yenilik ve ürün çeşitliliği çalışmaları kapsamında butik ekmek ve tatlı üretimine başlanmıştır. İlk olarak çavdar ekmeği ve ekler pasta ile başlayan bu çalışmalar şu anda 7 çeşit ekmek ve 15-20 çeşit tatlı, kurabiye ve pasta üretimiyle devam etmektedir.